O festivalu

První říjnový víkend, tedy 2. a 3. října, se v Plzni už popáté uskuteční unikátní festival bezpilotního létání Dronfest. Jedinečná show plná dronů, která je zařazena mezi největší svého druhu na světě, každoročně láká do západočeské metropole mnoho tuzemských i zahraničních návštěvníků. Na jednom místě můžete vidět desítky dronů těch nejvýznamnějších výrobců bezpilotních letounů. V nabitém programu nechybí veletrh dronů, atraktivní letecké ukázky, exhibice nejlepších pilotů v FPV létání nebo přednášky se zajímavými hosty z tuzemska i zahraničí. A k tomu samozřejmě bohatý doprovodný program pro malé i velké návštěvníky.

Pátý ročník festivalu se odehraje v areálu SIT Portu v Cukrovarské ulici 20.
V sobotu od 10:00 do 18:00 a v neděli od 10:00 do 15:00, vstup zdarma.

Veletrh firem a letové ukázky
Drony SIT, Rotorama, Aircap, DJI Telink, Eurosoftware, Armáda České republiky a mnoho dalších firem se představí v rámci veletrhu. Přes tři desítky vystavovatelů bude představovat své aktivity. Několik firem se také představí v rámci letových ukázek v FPV aréně

Přednášky
Odborné i neodborné přednášky budou probíhat v hlavním sále areálu. Blok přednášek začne v 11:00 a bude probíhat celý den. Můžete se těšit na Armádu České republiky, cestovatele Patrika Staňka nebo Lukáše Sochu, odborné přednášky zástupců organizací Řízení letového provozu nebo Ministerstva dopravy a samozřejmě vystoupí i zástupci ostatních firem a organizací jako například Dronetag, ZČU, DJI Telink, Fly4future, Upvision a další.

FPV závody
V naší městské FPV aréně se představí na tři desítky pilotů, kteří ukáží svoje umění v rámci Rotorama FPV závodů - live.rotorama.cz. Závody probíhají po oba dva dny od 10:00, kdy bude zahájen trénink a kvalifikace pilotů. Moderátor Karel Kyncl bude těmito závody provázet. V areálu bude umístěn velký LED panel, kde promítneme záběry z brýlí, které vidí samotní piloti.

Doprovodný program
Centrum robotiky představí své aktivity, pro děti bude připravené dopravní hřiště, v areálu budou také simulátory dronů, závody vodíkových autíček, možnost zalétat si s reálnými malými drony a další.

Důležité organizační informace
V areálu a Cukrovarské ulici není možné parkovat, doporučujeme okolní ulice, případně dorazit na akci pomocí vozů MHD. Zastávka trolejbusů 10, 13 a 14 s názvem Zimní stadion je vzdálena 3 minuty chůzí.

Do areálu je umožněn přístup pouze osobám, které nevykazují klinické příznaky onemocnění COVID-19 a s výjimkou dětí do dovršení 6 let věku, splňují jednu z následujících podmínek:
- Předloží negativní test na přítomnost viru SARS-CoV-2 ne starší 7 dní u PCR testu a ne starší 3 dnů u antigenního testu.
- Předloží doklad o očkování, kdy po aplikaci druhé dávky v případě dvoudávkového schématu nebo jednodávkového schématu uplynulo nejméně 14 dnů.
- Předloží doklad o prodělání nemoci COVID-19 v uplynulých 180 dnech od prvního pozitivního testu.
V případě nových vládních opatření jsou tato nadřazená tomuto ustanovení.

Všichni organizátoři a účastníci festivalu splňují výše uvedená pravidla.

--


Festival proběhl...
Dronfest
2019
Dronfest 2019
I v roce 2019 se stala Plzeň dějištěm Dronfestu. Co bylo k vidění?

Archiv Dronfestu

Dronfest 2019

Čtvrtý ročník Dronfestu byl prosluněný od začátku až do konce. A to nejen počasím, ale i skvělou náladou vystavovatelů, pilotů, přednášejících a samozřejmě vás, kteří jste si tuhle jedinečnou show nenechali ujít :) Díky za to! 1. a 2. června 2019 se Dronfest poprvé odehrál jinde než v areálu DEPO2015 v Plzni, ale vlastně jen o kousek - program jsme přesunuli do nově zrekonstruovaného městského technologického parku v Cukrovarské ulici. A tahle novinka se rozhodně vyplatila, nasbírali jsme spoustu ohlasů, že mít všechno na jednom místě je prostě super!

Detail ročníku 2019

Dronfest 2018

Třetí ročník Dronfestu byl výzva. Dali jsme si za cíl vytvořit exkluzivní program, který bude obohacený i o zahraniční hosty. A povedlo se! Pozvání přijala třeba Gail Orenstein – světově proslulá novinářka, jež monitoruje dronem dění v zemích zasažených válečným konfliktem. Ta prohlásila, že jí to, co zde zažila, připomíná Silicon Valley v San Franciscu. Stejně tak nešetřil chválou ani Emmanuel Prévinaire, dvojnásobný držitel Oscara za technické inovace – letecké záběry filmů jako Harry Potter nebo James Bond – ten kromě jiného vyzdvihl jedinečného start-upového ducha Plzně.

Detail ročníku 2018

Dronfest 2017

Druhý ročník Dronfestu se odehrál 2. a 3. června 2017 v areálu DEPO2015 v Plzni. Návštěvnost byla skvělá – unikátní festival bezpilotního létání si nenechalo ujít kolem 7 tisíc lidí! Na veletrhu představilo své stroje 30 vystavovatelů, lidé si mohli poslechnout nejrůznější přednášky, podívat se na letecké ukázky nebo shlédnout exhibiční závody v FPV létání, a to ve zcela nově otevřené Drone Race Aréně.

Detail ročníku 2017

Dronfest 2016

První ročník Dronfestu se odehrál 3. a 4. června 2016 a předčil očekávání – i přes nepřízeň počasí si jej nenechalo ujít kolem 4 tisíc lidí! V areálu DEPA2015 byly k vidění stroje těch nejvýznamnějších výrobců dronů – DJI, Gryphon Dynamics, Robodrone Industry, Flydeo, Flyability Gimbal, Telink, Jamcopters a další. Plno bylo také na přednáškách a spoustu zájemců lákaly atraktivní letecké ukázky.

Detail ročníku 2016

Dronfest © 2019 SITMP, design by Beneš & Michl