O festivalu

Dronfest – jedno slovo, které v sobě skrývá jedinečnou show plnou poznání a zábavy. Na jednom místě můžete vidět desítky dronů těch nejvýznamnějších výrobců bezpilotních letounů. V nabitém programu nechybí veletrh dronů, atraktivní letecké ukázky, exhibice nejlepších pilotů v FPV létání nebo přednášky se zajímavými hosty z tuzemska i zahraničí. A k tomu samozřejmě bohatý doprovodný program pro malé i velké návštěvníky. To všechno je Dronfest - festival, který je zařazený mezi největší akce svého druhu na světě!

Čtvrtý ročník festivalu se odehraje 1. a 2. června 2019. Tentokrát se sejdeme v těsné blízkosti DEPO2015 v Plzni, a to v nově zrekonstruovaném areálu bývalé Reo Depony v Cukrovarské ulici.

Postupně odkryjeme program, na který se můžete letos těšit, tak nás nezapomeňte sledovat!

--


Co vás čeká letos?
Dronfest
2019
Dronfest 2019
I v roce 2019 se stane Plzeň dějištěm Dronfestu. Na co se můžete těšit?

Archiv Dronfestu

Dronfest 2018

Třetí ročník Dronfestu byl výzva. Dali jsme si za cíl vytvořit exkluzivní program, který bude obohacený i o zahraniční hosty. A povedlo se! Pozvání přijala třeba Gail Orenstein – světově proslulá novinářka, jež monitoruje dronem dění v zemích zasažených válečným konfliktem. Ta prohlásila, že jí to, co zde zažila, připomíná Silicon Valley v San Franciscu. Stejně tak nešetřil chválou ani Emmanuel Prévinaire, dvojnásobný držitel Oscara za technické inovace – letecké záběry filmů jako Harry Potter nebo James Bond – ten kromě jiného vyzdvihl jedinečného start-upového ducha Plzně.

Detail ročníku 2018

Dronfest 2017

Druhý ročník Dronfestu se odehrál 2. a 3. června 2017 v areálu DEPO2015 v Plzni. Návštěvnost byla skvělá – unikátní festival bezpilotního létání si nenechalo ujít kolem 7 tisíc lidí! Na veletrhu představilo své stroje 30 vystavovatelů, lidé si mohli poslechnout nejrůznější přednášky, podívat se na letecké ukázky nebo shlédnout exhibiční závody v FPV létání, a to ve zcela nově otevřené Drone Race Aréně.

Detail ročníku 2017

Dronfest 2016

První ročník Dronfestu se odehrál 3. a 4. června 2016 a předčil očekávání – i přes nepřízeň počasí si jej nenechalo ujít kolem 4 tisíc lidí! V areálu DEPA2015 byly k vidění stroje těch nejvýznamnějších výrobců dronů – DJI, Gryphon Dynamics, Robodrone Industry, Flydeo, Flyability Gimbal, Telink, Jamcopters a další. Plno bylo také na přednáškách a spoustu zájemců lákaly atraktivní letecké ukázky.

Detail ročníku 2016

Dronfest © 2019 SITMP, design by Beneš & Michl