Soutěž DronApp

DronApp je soutěž pro studenty do 30 let, kteří se zajímají o bezpilotní letadla. Účastnit se mohou studenti s nápadem nebo již hotovým projektem, jenž nalezne využití v oblasti bezpilotního létání. Může jít například o aplikaci, konstrukční nebo inovační řešení, design, atd. Ty nejlepší projekty podpoříme a pomůžeme je dovést do zdárného konce.

Registrace do soutěže je možná do 3. března. První společná úvodní schůzka proběhne 6. března. Termín pro odevzdání prací je 15. května. O vítězi rozhodne odborná porota, která ohodnotí funkčnost, stabilitu, efektivitu a kreativitu řešení. Vyhlášení vítězných projektů a předání hodnotných cen se odehraje 1. června v rámci slavnostního závěrečného večera Dronfestu. Hlavní cenou je stolní počítač.

Harmonogram soutěže

do 3. 3. 2019 registrace
20. 3. - 15. 5. 2019 prostor pro realizaci projektu
15. 5. 2019 mezní termín pro odevzdání
1. 6. 2019 závěrečné vyhlášení v DEPO2015

Podmínky soutěže

Podmínky soutěže naleznete zde


Registrace do soutěže

Registrace do soutěže byla uzavřena. Termín pro odevzdání prací je 15. května. O vítězi rozhodne odborná porota, která ohodnotí funkčnost, stabilitu, efektivitu a kreativitu řešení. Vyhlášení vítězných projektů a předání hodnotných cen se odehraje 1. června v rámci slavnostního závěrečného večera Dronfestu.

Kontaktní osoba

Ondřej Tuháček
E-mail: tuhaceko@plzen.eu
Tel.: +420 378 035 548


Archiv Dronfestu

Dronfest 2018

Třetí ročník Dronfestu byl výzva. Dali jsme si za cíl vytvořit exkluzivní program, který bude obohacený i o zahraniční hosty. A povedlo se! Pozvání přijala třeba Gail Orenstein – světově proslulá novinářka, jež monitoruje dronem dění v zemích zasažených válečným konfliktem. Ta prohlásila, že jí to, co zde zažila, připomíná Silicon Valley v San Franciscu. Stejně tak nešetřil chválou ani Emmanuel Prévinaire, dvojnásobný držitel Oscara za technické inovace – letecké záběry filmů jako Harry Potter nebo James Bond – ten kromě jiného vyzdvihl jedinečného start-upového ducha Plzně.

Detail ročníku 2018

Dronfest 2017

Druhý ročník Dronfestu se odehrál 2. a 3. června 2017 v areálu DEPO2015 v Plzni. Návštěvnost byla skvělá – unikátní festival bezpilotního létání si nenechalo ujít kolem 7 tisíc lidí! Na veletrhu představilo své stroje 30 vystavovatelů, lidé si mohli poslechnout nejrůznější přednášky, podívat se na letecké ukázky nebo shlédnout exhibiční závody v FPV létání, a to ve zcela nově otevřené Drone Race Aréně.

Detail ročníku 2017

Dronfest 2016

První ročník Dronfestu se odehrál 3. a 4. června 2016 a předčil očekávání – i přes nepřízeň počasí si jej nenechalo ujít kolem 4 tisíc lidí! V areálu DEPA2015 byly k vidění stroje těch nejvýznamnějších výrobců dronů – DJI, Gryphon Dynamics, Robodrone Industry, Flydeo, Flyability Gimbal, Telink, Jamcopters a další. Plno bylo také na přednáškách a spoustu zájemců lákaly atraktivní letecké ukázky.

Detail ročníku 2016

Dronfest © 2019 SITMP, design by Beneš & Michl