Dronfest 2021

První říjnový víkend, tedy 2. a 3. října 2021, se v Plzni už popáté uskutečnil unikátní festival bezpilotního létání Dronfest. Jedinečná show plná dronů, která je zařazena mezi největší svého druhu na světě, každoročně láká do západočeské metropole mnoho tuzemských i zahraničních návštěvníků. Na jednom místě byly k vidění desítky dronů těch nejvýznamnějších výrobců bezpilotních letounů. V nabitém programu nechyběl veletrh dronů, atraktivní letecké ukázky, exhibice nejlepších pilotů v FPV létání nebo přednášky se zajímavými hosty z tuzemska i zahraničí. A k tomu samozřejmě bohatý doprovodný program pro malé i velké návštěvníky.

Pátý ročník festivalu se odehrál v areálu SIT Portu v Cukrovarské ulici 20.
V sobotu od 10:00 do 18:00 a v neděli od 10:00 do 15:00, vstup byl zdarma.

 

Veletrh firem a letové ukázky
V rámci veletrhu se představilo mnoho firem. Třeba Drony SIT, Rotorama, Aircap, DJI Telink, Eurosoftware, Armáda České republiky a mnoho dalších. Přes tři desítky vystavovatelů představovalo své aktivity. Několik firem se také představilo v rámci letových ukázek v FPV aréně.

Přednášky
Odborné i neodborné přednášky proběhly v hlavním sále areálu. Blok přednášek začal v 11:00 a probíhal celý den. Přednášela Armáda České republiky, cestovatel Patrik Staňek nebo Lukáš Socha. D8le byly k vidění odborné přednášky zástupců organizací Řízení letového provozu nebo Ministerstva dopravy a samozřejmě i zástupců ostatních firem a organizací jako například Dronetag, ZČU, DJI Telink, Fly4future, Upvision a další.
 

FPV závody
V naší městské FPV aréně se představilo na tři desítky pilotů, kteří ukázali svoje umění v rámci Rotorama FPV závodů - live.rotorama.cz. Závodilo se po oba dva dny od 10:00, kdy bylo zahájeno tréninkem a kvalifikací pilotů. V areálu byl umístěn velký LED panel, kde se divák mohl vcítit do pohledu pilota při průletu tratí.

Doprovodný program
Centrum robotiky představilo své aktivity, pro děti a bylo připravené dopravní hřiště, v areálu šlo vyzkoušet také závodní simulátory a ke shlédnutí byl i závod vodíkových autíček, možnost zalétat si s reálnými malými drony a další.

--


Festival proběhl...
Dronfest
2019
Dronfest 2019
I v roce 2019 se stala Plzeň dějištěm Dronfestu. Co bylo k vidění?

Archiv Dronfestu

Dronfest 2019

Čtvrtý ročník Dronfestu byl prosluněný od začátku až do konce. A to nejen počasím, ale i skvělou náladou vystavovatelů, pilotů, přednášejících a samozřejmě vás, kteří jste si tuhle jedinečnou show nenechali ujít :) Díky za to! 1. a 2. června 2019 se Dronfest poprvé odehrál jinde než v areálu DEPO2015 v Plzni, ale vlastně jen o kousek - program jsme přesunuli do nově zrekonstruovaného městského technologického parku v Cukrovarské ulici. A tahle novinka se rozhodně vyplatila, nasbírali jsme spoustu ohlasů, že mít všechno na jednom místě je prostě super!

Detail ročníku 2019

Dronfest 2018

Třetí ročník Dronfestu byl výzva. Dali jsme si za cíl vytvořit exkluzivní program, který bude obohacený i o zahraniční hosty. A povedlo se! Pozvání přijala třeba Gail Orenstein – světově proslulá novinářka, jež monitoruje dronem dění v zemích zasažených válečným konfliktem. Ta prohlásila, že jí to, co zde zažila, připomíná Silicon Valley v San Franciscu. Stejně tak nešetřil chválou ani Emmanuel Prévinaire, dvojnásobný držitel Oscara za technické inovace – letecké záběry filmů jako Harry Potter nebo James Bond – ten kromě jiného vyzdvihl jedinečného start-upového ducha Plzně.

Detail ročníku 2018

Dronfest 2017

Druhý ročník Dronfestu se odehrál 2. a 3. června 2017 v areálu DEPO2015 v Plzni. Návštěvnost byla skvělá – unikátní festival bezpilotního létání si nenechalo ujít kolem 7 tisíc lidí! Na veletrhu představilo své stroje 30 vystavovatelů, lidé si mohli poslechnout nejrůznější přednášky, podívat se na letecké ukázky nebo shlédnout exhibiční závody v FPV létání, a to ve zcela nově otevřené Drone Race Aréně.

Detail ročníku 2017

Dronfest 2016

První ročník Dronfestu se odehrál 3. a 4. června 2016 a předčil očekávání – i přes nepřízeň počasí si jej nenechalo ujít kolem 4 tisíc lidí! V areálu DEPA2015 byly k vidění stroje těch nejvýznamnějších výrobců dronů – DJI, Gryphon Dynamics, Robodrone Industry, Flydeo, Flyability Gimbal, Telink, Jamcopters a další. Plno bylo také na přednáškách a spoustu zájemců lákaly atraktivní letecké ukázky.

Detail ročníku 2016

Dronfest © 2019 SITMP, design by Beneš & Michl