Dronfest 2018

Třetí ročník Dronfestu byl výzva. Dali jsme si za cíl vytvořit exkluzivní program, který bude obohacený i o zahraniční hosty. A povedlo se! Pozvání přijala třeba Gail Orenstein – světově proslulá novinářka, jež monitoruje dronem dění v zemích zasažených válečným konfliktem. Ta prohlásila, že jí to, co zde zažila, připomíná Silicon Valley v San Franciscu. Stejně tak nešetřil chválou ani Emmanuel Prévinaire, dvojnásobný držitel Oscara za technické inovace – letecké záběry filmů jako Harry Potter nebo James Bond – ten kromě jiného vyzdvihl jedinečného start-upového ducha Plzně. Ale abychom nebyli jen u zahraničních hvězd, sál nemohl být nabitější, když přednášel fotograf Petr Jan Juračka a nadšené ovace sklidil třeba i Antonín Procházka mladší, se kterým návštěvníci nahlédli do zákulisí filmového natáčení.

Na FPV závodech se každý den utkalo 35 pilotů - potkat jste se mohli i s Janem Mittnerem, nejlepším pilotem závodních dronů v České republice. Novinkou v programu byl také tematický blok zaměřený na odbornou veřejnost. A větší prostor dostal i doprovodný program – simulátor létání nebo stavu bez tíže, laser game, Nerfliga, dětský den v Centru robotiky, technické vychytávky s Microsoftem a další.

Dali jsme si záležet a vy jste naší snahu ocenili. Do Plzně dorazilo víc než 8 tisíc lidí! Říká se – do třetice všeho dobrého. Tenhle ročník byl víc než dobrý! My ale číslem 3 rozhodně nekončíme :-)

Dronfest © 2019 SITMP, design by Beneš & Michl